Alanya Yabancılar Meclisinden ‘Afrin’ Desteği

Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye Afrin’de sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı’na destek verdi.
 Alanya Belediyesi  Yabancılar Meclisi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye Afrin’de sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı’na destek verdi.

Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu başkanlığında aylık olağan toplantısını yapan Yabancılar Meclisi Üyeleri, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı’na destek verdi. Yabancılar Meclisi üyelerinin bu duyarlı davranışı üzerine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu açıklama yaptı.

Alanya’nın çok dinli, çok dilli, çok kültürlü bir medeniyet şehri olduğunu hatırlatan Adem Murat Yücel, “Biz burada tüm dinlerle tüm dillerle birlikte yaşamaktan mutluyuz” dedi.

Başkan Yücel, “Alanya Belediyemizin Yabancılar Meclisi bizleri ziyaret ederek, sınır ötesinde, Afrin’de tüm yabancı terör örgütleriyle mücadele eden Türk askerine başarılar dilemek ve tüm gönülleriyle onların yanında olduklarını dile getirmek istediler. Çünkü her zaman söylüyorum terör sadece bizim ülkemizin sorunu değil, tüm dünyanın sorunu. Amacımız huzur içinde, mutluluk içinde ve güven içerisinde insanca yaşamaktır. Bu vesileyle de Afrin’de hayatını kaybeden tüm askerlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.”

Karaoğlu: “Türk askeri bölgenin huzuru için Suriye’de”

Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu ise, “Türk askeri Suriye topraklarında bölgenin huzuru için bulunuyor. Terörle mücadele bitince de ülkemize geri döneceklerdir. Türk askeri sayesinde bölge huzura kavuşacaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir