Dolar bugünde yükselişte..

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz fiyatları ( 15 Mart dolar fiyatları )

Dolar, Euro ve Sterlin hız kesmiyor! Yeni rekorlar geldi

Türk Lirası üzerindeki baskı devam ederken, Euro kuru ve sterlin kuru yeni tarihi rekoru kırdı. Dolar kurunda ise yükseliş devam ederken 3 ayın zirvesindeki seyrine devam ediyor.

Yaşanan jeopolitik gelişmeler, ABD’de faiz artışlarının hızlanacağı ve yüksek enflasyon ve yüksek cari açığın bir arada Türkiye ekonomisini nasıl etkileyeceği endişeleri piyasalar üzerinde baskı yaratmaya devam ediyor. Dolardaki nispeten zayıf seyir nedeniyle dolar/TL’de etki daha sınırlı hissedilse de; Euro ve Sterlin rekor üzerine rekor kırmaya devam ediyor.

TL gelişmekte olan ülke para birimlerinen negatif ayrışmaya devam ederken; dolar/TL gün içerisinde en yüksek 3.8967 TL’yi test ederek 14 Aralık’tan beri yeni en yüksek seviyeyi gördü. Dolar kuru saat 13.01 itibarıyla 3.8909 seviyesinde bulunuyor.

EURO VE STERLİNDE TARİHİ REKOR

Euro/TL 4.8226 seviyesini görerek tarihi rekorunu yenilerken, şu dakikalarda 4.8137 seviyesinde bulunuyor. Sterlin/TL ise 5.4520 TL’yi görerek tüm zamanların rekorunu kırarken aynı dakikalarda 5.4316 seviyesinde hareket ediyor.

(bigpara)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir