Turistlerin ‘ya sev ya terk’ kavgası. (fotoğraf biraz eski)

Rus ve Alman kavgası Türkiye kavgasına dönüştü…

Antalya’nın Alanya ilçesinde aynı apartmanda yaşayan Alman ve Rus komşuların geçimsizliği ‘Ya sev, ya terket’ tartışmasına dönüştü.

Apartmanda vekaleten yöneticilik yapan Alman Barbara Jürgensen’in Rus komşusu Tatyana İvat’a kötü davrandığı, bu nedenle aralarında geçimsizlik olduğu belirtildi. İddiaya göre, Jürgensen, Rusları sevmediği bu nedenle Tatyana İvat’ın sitenin bahçesine çiçek dikmesinden evine gelen misafirlere bile karışmaya başladı. Son olarak Jürgensen’in Rus İvat’a ait meyve ağacının dallarını kırması bardağı taşıran son damla oldu. Rus İvat, komşusu Jürgensen’i Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne şikayet ederek tutanak tutturdu.

Alman Jürgensen’in Rusları ve Türkleri sevmediğini ileri süren İvat’a, komşusuna son günlerin gündemde olan “Ya sev, ya terk et” diyerek kendilerini rahat bırakmasını istedi. Tatyana İvat, “Alman kadın ne yaptığını bilmiyor. Yöneticiyim diyerek hergün farklı bir sorunla karşımıza çıkıyor. Ayrıca, apartman giderlerini istediği gibi yazıp çiziyor. Üç tane çiçeğe 5 bin YTL verdiğini iddia ederek bizlerden para topluyor. Bizleri problem olarak görüyor ama asıl problem kendisi” dedi.

Öte yandan, Jürgensen’in 2002 yılında Almanya’da yayınlanan bir dergiye ‘Alanyalı erkekler maço. Kadın delisi, küçük beyinleri bacak arasında’ şeklinde açıklama yaptığı da iddia edildi.

Tatyana İvat’ın kendisinden şikateyçi olduğunu öğrenerek bahçeye inen Alman kadın ise “Tatyana İvat problem kadın. Onunla anlaşmak kolay değil. Sadece meyve ağaçlarının dallarından rahatsız oluyorum, Türklerle de problemim yok. Tek problemim Rus Tatyana” diye konuştu.

Alman Jürgensen, daha sonra öfke ile İvat’ın evine giderken karşısına Rus kadının Türk arkadaşı Altay Bunat çıktı. Demir kapı ardından Rus ve Alman kadınların sözlü tartışması az kalsın kavgayla sonuçlanacaktı. Apartmanda Rusların yaşamasını istemediği için Jürgensen’in bu şekilde davrandığını söyleyen Altay Bunat ise, “Alman kadın bizim buradan ayrılmamızı istiyor. Rusları sevmediği gibi Türklere de düşman” diyerek şikayetçi olduklarını sözlerine ekledi.

Rus Tatyana İvat, daha sonra bahçesindeki ağaçlara zarar verdiğini iddia ettiği Alman kadını, Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne şikayet etti. Ekipler, İvat’ın evine gelerek inceleme yapıp tutanak tuttu.

(CHA)

One thought on “Turistlerin ‘ya sev ya terk’ kavgası. (fotoğraf biraz eski)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir