Yeni Audi A8 2018, “Dünyada Yılın Lüks Otomobili” Ödülünü Aldı

“Dünyada Yılın Lüks Otomobili”: Yeni Audi A8 2018Yeni Audi A8, 2018 yılında “Dünyada Yılın Lüks Otomobili” ödülünün sahibi oldu.

“Dünyada Yılın Lüks Otomobili”: Yeni Audi A8 2018

Yeni Audi A8, 2018 yılında “Dünyada Yılın Lüks Otomobili” ödülünün sahibi oldu. Audi markasının “Dünya Otomobil Ödülleri’nde kazandığı 9.zafer.

“Dünya Otomobil Ödülleri” (World Car of the Year) New York Auto Show’da gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Audi’nin amiral gemisi Yeni Audi A8, “Dünyada Yılın Lüks Otomobili” (World Luxury Car 2018) ödülünü kazandı. 24 ülkeden toplamda 82 üyeden oluşan jüri, aday otomobilleri tasarım, konfor ve güvenliklerinin yanı sıra çevresel etki, sürüş performansı, pazar etkisi ve fiyat/performans oranı gibi kriterlere göre değerlendirdi. Yeni Audi A8 2018, markaya Dünya Otomobil Ödülleri’ndeki dokuzuncu zaferini kazandırdı.

AUDI AG Ürün Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Peter Mertens, konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu;

“Yeni Audi A8 2018, tüm otomobil endüstrisi için inovasyonu ileriye taşıyor. Yenilikçi dokunmatik kontrol sistemi, istikrarlı ve geniş çaplı elektrifikasyon ve şartlı otomatik sürüşe uygun teknik nitelikleri ile otomotiv mühendisliğinde yeni standartlar belirliyor.”

Audi’nin Neckarsulm fabrikasında üretilen Audi A8, yılın ikinci çeyreği itibariyle Türkiye‘de satışa sunulacak. Özel malzemelerle, en üst kalitede üretilen otomobilin donanım özellikleri arasında opsiyonel olarak sunulan Audi laser light özellikli HD Matrix LED farlar, dinamik dört tekerlekten yönlendirme sistemi ve ayak masajı özelliğine sahip arka koltuk paketi yer alıyor.

Audi’nin bugüne dek Dünya Otomobil Ödülleri’nde kazandığı başarılar şunlar:

2005
Audi A6
Dünyada Yılın Otomobili

2007
Audi RS4
Dünyanın En İyi Performans Otomobili

2007
Audi TT
Dünyada Yılın En İyi Otomobil Tasarımı

2008
Audi R8
Dünyanın En İyi Performans Otomobili

2008
Audi R8
Dünyada Yılın En İyi Otomobil Tasarımı

2010
Audi R8 V10
Dünyanın En İyi Performans Otomobili

2014
Audi A3
Dünyada Yılın Otomobili

2016
Audi R8*
Dünyanın En İyi Performans Otomobili

2018
Audi A8
Dünyada Yılın Lüks Otomobili

Yeni Audi A8 Hakkında detaylı bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir