Forvet transferi hakkında konuştu: Suç benim!.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, TRT Spor’un özel yayınında bomba gibi açıklamalar yaptı. Gomis’i satılması ve ardından forvet alınamaması nedeniyle gelen eleştirileri yanıtlayan Cengiz, “Forvet transferinde hata yapmış olabiliriz. Tüm sorumluluğu üzerime alıyorum. Taraftar o konuda haklı” diye konuştu.

SONUNA KADAR HAKLILAR
Forvet beklentilerine rağmen transfer yapılmamasına taraftarın tepki göstermesini değerlendiren Cengiz, “Transfer olmadı. Valla üzerine bir de Trabzonspor’dan 4 tane yiyip mağlup olursam ben taraftar olsam daha sert tepki verirdim. Ki ben de taraftarım. Sonuna kadar haklılar. Ben hatalıyım” diye konuştu. Cengiz, bununla birlikte G.Saray’ın yıllar sonra ilk kez transfer dönemini karla kapattığını da dile getirdi.

55 MİLYON EURO GELECEK
Mevcut kadroyla da başarılı olunabileceğini söyleyen Cengiz, “Taraftar forvet yok, sıfır puanla çıkarsın diyor ya, biz planlarımızı en kötüye göre yaparız. İyisi gelirse, şükrederiz. Şampiyonlar Ligi’nde sıfır puan alırsak bile alacağımız para 40 milyon euro. Hangi takımlar, geçmiş yıllarda Şampiyonlar Ligi’ne katıldıysa, katkı payı verilmeye başlandı. 9.97 milyon euro Galatasaray’ın kasasına geldi. Toplam gelecek para minimum 55 milyon euro” diye konuştu.

GOMİS GİTMEK İSTEDİ
“Gomis ile ilgili her şeyin kararı teknik heyetteydi. Gomis’in kendisi de gitmek istiyordu, teknik heyet zorla göndermedi. Açıkça beyan ediyorum. Menajerleri, Gomis’in maaşına zam yapın ya da sözleşmesini 2 yıl uzatın diye baskı yaptılar. Ben Galatasaray’ın menfaatleri için buradayım, 33-34 yaşında bir oyuncu. Kendileri gitmeyi istedi. Ya ücrete zam, ya uzat, ya da gitmek. Ben G.Saray’ın haklarını korudum.

VAGNER LOVE SON SANİYEDE GELDİ
“Vagner Love bize son saniyede menajerinden geldi. Hocamız da onayladı. Bedelsiz geleceğini söylediler ve ücretinin de daha ucuz olacağını söylediler. Yarım saat sonra ise bir bedel istediler, makul bir ücretti, 750 bin euro civarı. Karşılayamayacağımızı söyledik. Love olmayınca, Ömer alındı deniyor ama Ömer zaten alınacaktı. Bonservis bedelini Love karşılayacaktı, yapamadılar. Beşiktaş da bedelsiz bırakmak istemedi haklı olarak. Beşiktaş da 3,5 milyon euro ödemiş Alanya’ya.”

BELHANDA’DA TARAFTAR HAKLI
Belhanda’nın taraftarlarla girdiği diyaloğu değerlendiren Cengiz, “Onaylamadığımız davranışlar olabilir. Ama o maçta yapılan aynı harekette ise aynı karar verilmiyor. Bunları yapmayalım. Bazen tribünler küfür ediyor, hak etmediğimiz siyasi tezahüratlar yapılıyor. Biz merdiven boşluğunu doldurduk diye ceza alıyoruz. Belhanda, orada taraftara cevap vermemeliydi. Taraftar haklı” diye konuştu.

KAYNAK: FOTOMAÇ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir