Köşe yazısı” Perşembe gecesi içki içen Sorgusuz cehenneme gider

hakikaten de perşembe gecesinin müslümanlar için kutsallığı var. dikkat edin en çok içki içilen, kalabalık mekanlar bile perşembe gecesi diğer gecelere nazaran tenha olur. başta nevizade. en büyük alkolikler, akşamcılar bile perşembe günü dikkat eder içki içmemeye. bunun nedeni tamamen ertesi günün cuma olması değil. cuma namazından dolayı değil yani tüm bu özen. elbette payı var ama asıl sebep hadislerin, ayetlerin, perşembe gecesinde içki içen müminin en ağır şeklinde cezalandıracağı yönünde olması.

deccal, eciş bücüş ün yeraltından çıkıp mahşer gününde insanların arasına karışarak günahkarların bedenlerini parçalamasının perşembe gecesi olacağı söylenir. ve böyle bir zamanda müminlerin içkili olması deccal ve eciç bücüşü kızdırarak onları çektireceği acıları 7 kat artıracağı, gayya’nın dibinden gelen kanlı çığlıklar yüzünden ormancıların korkudan odunlarını bedenlerine sokacağı, şaşkınlıktan elektrikli testereyle kendi penislerini kesecekleri iddia edilir.

dolayısıyla perşembe gecesi içki içen kesinlikle cehenneme gider. doğru olması gereken bir cümle bu. ulan o gitmeyecekse kim gidecek peki? en beterini yapıyor. içmeyenler itiraz eder önce biz mal mıyız diye? sonuçta içki dinimizde yasak. hadi içtin diyelim. ulan haftada o kadar gece varken ne sikime perşembe gecesi içiyorsun? allah’ı tahrik etmek için mi? hani yasakladığın bir şeyi kullanıyorum, üstelik de en istemediğin zaman. bu mu yani mesajın? açıkçası ben böyle insanların salak olduğuna inanıyorum. gel beni yak, içinde kor demirler gezdir, derim ateşle eriyerek pul pul dökülsün, çiğ, kuşburnu rengindeki çıplak etler havada asılsın demeye benziyor. bir farkı yok. allah’î kışkırttıklarını düşünüyorum böyle insanların. yürekten inanıyorum buna.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir