ENGELLİ YERİNE PARK EDEN BEYİN ENGELLİLERE NE CEZA VERİLECEK

Engelli Yerine Park Edenler Nasıl Şikayet / İhbar Edilir?

Şayet herhangi bir engeli olmadığı takdirde engelli vatandaşlarımız için ayrılmış olan park yerlerine araçlarını park eden vatandaşları görürseniz bunları anında şikayet etmelisiniz. Bu hususta 155’i arayarak durumu iletebilirsiniz.

Engelli vatandaşlarımız için ayrılmış olan noktalara park etme hususunda oldukça karıştırılan bazı noktalar bulunmaktadır. Kanunda “taşıt yolu üzerinde” diye bir tabir bulunmaktadır. Özellikle alışveriş merkezleri ve havalimanı gibi çeşitli özel mülkiyelerde engelli vatandaşlarımız için ayrılmış olan park yerleri bu hususa uymamaktadır. Bu noktalar sosyal sorumluluk adına bırakılmış olan park yerleridir. Şayet bu noktalara park eden vatandaşları görürseniz kendilerini uyarabilir ve bu noktaların engelli vatandaşlarımız için ayrılmış olduğunu kendilerine hatırlatabilirsiniz.

Bu yazımızda engelli otoparkına park etme cezası, trafik cezası madde 61/1-o, engelli yerine park cezası, engelli yerine park ihbar, engelli park yeri cezası gibi konularda detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir