Yakı Bandı Nedir Ne İşe Yarar? Yakı Bandı Nasıl Kullanılır?

Yakı bandı kullanmak, vücudun çeşitli yerlerinde oluşan eklem ve kas ağrılarının hafifletilebilmesi için oldukça etkili bir yöntemdir. Yakı en az 4 saat, en fazla 48 saat olarak verilebilmektedir.

Bel, sırtı, bacak, kol ve eklem sızısından şikayet eden bireylerin kullanması neticeyi yapıştırılan yakı bandının çıkartılması oldukça efordur. İşlevselliğini tamamlayana kadar cilde yapışkan kalabilen yakı bantları zamanından evvel nasıl çıkartılır? İşte, haberin detayları…

Bedende alana gelen sızılara içeriğinde bulunan Kapsikum, enzim kısımlarında asapları hareketlendirmeyi sağlamaktadır. İçeriğindeki malzemelerden dolayı güçlü bir yapışığa sahip olan yakı bandı, bedene ısı verdiği için çıkarılmakta güçlük yaşatabilir. Yakı bandına çıkarmanın pratik usulleri nelerdir? Yakı bandını en basit yoldan nasıl çıkartırız? Haberin detayları için sayfa içeriğine göz atınız…

YAKI BANDI ÇIKARMANIN USULÜ

– Yakının yapıştırıldığı bölgeye soğuk veya ılık su tutarak usulca sürükleyerek yakı bandını çıkartabilirsiniz.

– Yakının olduğu yere sıcak su meblağsanız yakı bandı daha çok eriyecek ve cilde daha çok yapışmasına neden olacaktır. Çıkarken canınız yanabilir.

– Yakının olduğu bölgeye zeytinyağı sürünüz. Yağı iyice yakının üzerinde yediriniz. Her yere yedirdiğinizden emin olunuz. Yavaş hareketlerle bandı havaya kaldırınız.

– Yakının olduğu bölgeye yoğun ölçüde vazelin uygulayınız. Vazelini bandın üzerine iyice yaydıktan sonra usulca bandı kaldırınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir