DÜNYANIN EN BÜYÜK DENİZ ÜSTÜ AQUA PARKI PROJESİ ALANYA’DA!!!!

Dünyanın en büyük deniz üstü aqua parkı projesi AQUA SPORT PARK için çalışmalar başladı.!!

Türkiye’de ve Dünya’da ilk defa yapılacak olan deniz üstü aqua park tam 2000 kişi kapasitesi ile duyanları heyecanlandırıyor. İçinde tüm su sporlarının bulunacağı aqua park 7 den 70 e herkesin eğlenebileceği parkurları ile gönüllere taht kuracak. Alanya Yat Limanı’nda yapılacak bu dev proje içinde bir çok etkinlik ve eğlenceli aktiviteler barındıracak. Her yaşa uygun ayrı oyun ve eğlence parkurlarının olacağı bu dev alanda sık sık ödüllü yarışmalar da düzenlenecek

Minimum 30 can kurtaranın görev yapacağı Aqua Sport Park’ta tam teçhizatlı bir sağlık ekibi bulunacak. Her türlü tedbirin alınacağı bu parkta elde edilen gelirlerin %10 ‘u ise engelli ve muhtaç ailelere yardım olarak giderken %5 lik kısmı ise Alanya Spor’ a gidecek. Bir eğlence projesi olmakla beraber sosyal bir proje olarak da faaliyet gösterecek Aqua Sport Park eğlence tutkunlarını heyecanlandırıyor.

Çocuklar için ayrı bir alan olacağı gibi kolaydan zora, acemiden profesyonele kısacası herkese hitap eden bir alan tasarlanmış durumda. Animasyon ve tiyatrolar , dalış ve daha bir çok su sporunu içinde barındıracak bu eğlence parkının en kısa zamanda sevenleri ile buluşması bekleniyor.

Alanya turizmi için çok büyük bir yatırım olarak görülen bu büyük projenin Dünya ‘da da ses getirmesi bekleniyor. Proje yatırımcılara da kapılarını açmış durumda. Alanya’nın bölgesel turizmini arttıracak bu dev proje için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

PEKİ KİM BU PROJENİN SAHİBİ

Michael WENZEL Kimdir ?

Michael WENZEL 55 yaşında Alman Vatandaşı. Tekstil mühendisi ve Ekonomist olan Michael WENZEL Bu büyük projenin fikir sahibi ve mimarı. Aynı zamanda su sporları eğitmeni ve profesyonel dalış hocası olan Michael WENZEL şimdiye kadar yapmış olduğu projelerin en büyüğü ile karşımızda olacak. Zaten su sporları üzerine çalışmaları uzun yıllardır devam eden Michael 30 yıldır düzenli olarak Ülkemizi ve Alanya’yı ziyaret ediyor ve son 5 yıldır Alanya’da ikamet ediyor. Bu projenin çok büyük ses getireceğini söyleyen Michael WENZEL aynı zamanda şunları da söyledi:

”Aqua Sport Park her yaştan insanın gelip eğleneceği devasa bir alan olacak. Turizme yapacağı katkının boyutundan ziyade Alanya’nın böyle bir eğlence alanına ihtiyacı vardı. Dünya çapında ses getirecek bu projeyi herkes çok sevecek ” açıklamasında bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir