2020 yılında İkamet İzinleri Uzatılabilecek mi?

2020 yılı ile birlikte İkamet izinlerinin uzatılması konusunda da değişikliğe gidildiğinin duyurusu yapılmıştı. Peki İkamet İzni uzattırmak isteyenler ne yapacaklar?

Kısa Dönem İkamet Uzatılması konusunda İl Göç İdaresi Başkanlığından gelen açıklama şu yöndedir;

”6458 sayılı kanunun 31-1 (e) bendi (turizm amaçlı kalacaklar) kapsamında toplamda veya tek seferde bir yıl ya da daha uzun süreli e bendi kapsamında kısa dönem ikamet izni almış yabancıların turizm dışında haklı gerekçeler sunarak yeni bir ikamet izni kalış nedeni olmaması durumunda 01,01,2020 tarihinden itibaren turizm amaçlı ikamet izni ve uzatma başvuru talepleri uygun görülmeyecektir”

Bu Kapsamda Geçerli bir kalış nedeni sunamayan turizm amacı ile ikamet uzatmak isteyen yabancıların başvuruları geri çevrilecektir. Geçerli nedenler ile belgelerini eksiksiz sunan yabancı uyruklu vatandaşlar uzatma imkanı bulmaktadır. Gerekli belgeler konusunda diğer haberlerimize göz atabilirsiniz.

Diğer tüm sorularınız ve danışmanlık hizmetlerimiz için bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca YOUTUBE ”Altay Bunat” kanalımızdan bizi takip edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir