Aile İkamet İzni almak isteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Aile ikamet iznine başvuracakların bilmesi gerekenleri bu yazımızda size aktarıyoruz.. İşte ayrıntılar;

Eskiden Bir Türk Vatandaşı ile evli kişiler ikamet izni almış fakat sonrasında boşanmışlar ise aile ikamet iznini kısa dönem ikamet iznine çevirebilirler.Ancak bunun için eşin en az 3 yıl aile ikamet izni ile ülkede ikamet etmiş olması gerekir.Bu dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesidir. Sadece ve sadece aile içi şiddet görmüş olduğu kararı mahkeme tarafından onaylanan eşlerde 3 yıl şartı aranmamaktadır.

Aile ikamet izni ile ikamet eden ailelerin çocukları 18 yaşından sonra aile ikamet izinlerini kısa dönem ikamet iznine çevirebilirler.

Aile ikamet izninde, son bir yıl içinde yurt dışında bulunma süresi 180 gün ise aile ikamet izni iptal edilir. Buda dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konudur.

Bir diğer önemli konu ise, Aile ikamet iznine başvurmuş ailenin sadece bu amaç için evlenmiş olabileceği durumundan dolayı denetime tabi tutulmasıdır. Denetimler neticesinde gerçek bir evliliğin olmadığı saptanması ile Aile ikamet izni iptal edilebilir yada hiç verilmeyebilir.

Diğer tüm sorularınız ve danışmanlık hizmetlerimiz için bize ulaşabilirsiniz…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir