Deport Cezası Kaldırılabilir mi?

Bir önceki yazımızda yabancı uyruklu vatandaşların hangi hususlarda deport edilebileceğini yazmıştık. Ama asıl merak edilen soru Deport cezası kaldırılabilir mi? Deport edilen kişi süresini beklemeden tekrar ülkeye giriş yapabilir mi? İşte Ayrıntıları….

Deport çeşitli ana başlıklar altında incelendiği için verilen ülkeye giriş yasağı süresi de değişiklik gösterir. 5 aydan 5 yıla kadar deport cezaları olabildiği gibi bazı durumlarda ise ömür boyu ülkeye giriş yasağı oluşturacak durumlarda mevcuttur. Örneğin bulaşıcı hastalık taşıyanlarda ülkeye giriş yasağı ömür boyudur ve deport yasağı kaldırılması mümkün değildir. Kriminal olaylara karışan yabancı uyruklularda aynı şekilde ömür boyu ülkeye giriş yasağı alabilir ve kaldırılması mümkün olmayan deport şekillerindendir. Ancak hayatın her yerinde olabildiği gibi bu durumlarda da istisnai durumlar söz konusu olabilir.

Yine geçimini meşru olmayan yollarla sağladığı tespit edilen kişilerde de deport cezasının kaldırılması pek mümkün değildir. Ancak çoğu zaman yanlış anlaşılmalardan dolayı suçsuz yere fuhuş vb. durumlardan deport edilen yabancı uyruklu vatandaşlar vardır. Bu durum da konu ayrıntılı şekilde incelenip itirazlar doğru bir şekilde yapılır ise deport kaldırılabilir.

Kısacası Deport Kaldırılabilir mi sorusunun cevabı ”Evet” istisnai durumlar dışında kaldırılabilir.Deport olmuş yabancı uyruklu vatandaşlara konu hakkında danışmanlık hizmetini 17 yıllık tecrübemiz ile en doğru şekilde veriyoruz. Deport hakkında soracağınız sorular için [email protected] adresinden bizlerle irtibata geçebilirsiniz…Aynı zamanda Youtube kanalımız ”Altay Bunat” ı takip ederek konularla ilgili bilgi alabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir