Türkiye’de Hasta Ve Çocuk Bakıcılığı için Yabancılar Tercih ediliyor.

Çalışan Anne ve Babaların en temel ihtiyaçlarından biridir Çocuk Bakıcısı Aynı zamanda bakıma muhtaç hasta ve yaşlılarda destek almak isteyen ailelerde evlerinde bakıcı bulunmasını istiyorlar.

Çocuk sahibi aileler çalışma koşullarından dolayı evlerinde yardımcılara ihtiyaç duyuyorlar. Son zamanlarda aranan kriterlerde daha çok yabancı uyrukluların istenmesi dikkat çeken konulardan biri haline geldi. Bunun en büyük etkeni ise sanıldığı gibi ödenecek tutarların Türk bakıcılara göre az olması değil. Bu yanlış bilinen gerçeklerden bir tanesidir. Genellikle yatılı bakıcı isteyen aileler Türk bakıcıların yatılı kalmak konusuna sıcak bakmamalarından dolayı Yabancı uyruklu bakıcıları tercih etmektedir. Ayrıca çocuklarına küçük yaşta dil eğitimi vermek istemeleri ise en büyük unsurdur. Bilindiği gibi yabancı uyruklu vatandaşlar kendi ülke dilleri dışında en az bir yabancı dil daha bilmekte . Çocuklarının kendini geliştirmesi ve küçük yaşta dil öğrenme becerilerinin daha yüksek olması sebebi ile onlara dil öğretebilecek kişileri tercih etmektedir.

Hasta veya yaşlı bakımında ise yine yatılı kalma durumu önem arz ettiğinden dolayı yabancı bakıcılar Türk bakıcılara göre daha çok tercih edilmektedir. Yaşlı veya bakıma muhtaç hastaların günlük ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda yabancı uyruklu vatandaşların daha özverili olduğunu dile getiren aileler bu sebeple yabancı bakıcı tercih ettiklerini söylüyorlar .

Her meslekte olduğu gibi bu meslekte de aranan bazı kriterler var elbette. Özellikle Türkçeyi anlaşabilecek kadar bilen kişiler daha çok tercih edildiği gibi Türk yemeklerini yapmasını bilenlerde ayrı bir tercih konusu oluyor.

Çocuk veya Hasta ve Yaşlı bakımı konusunda yardıma ihtiyaç duyan ailelere danışmanlık hizmeti vermekle beraber Bu konuda çalışmak isteyen Yabancı uyruklu Vatandaşlara da iş bulma konusunda hizmet vermekteyiz. Ayrıntılı bilgi ve başvuru için yorum bırakarak bize ulaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir