Olympos Teleferik Yarıyıl Tatilinde 14 Bin Kişiyi Zirveye Taşıdı

Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan Olympos Teleferik ile yarıyıl tatilinde 14 bin kişi, Tahtalı Dağı’nın zirvesine taşındı.

 

 Tekirova  Mahallesi’nde yer alan ve yapımı 3 yılda tamamlanan teleferik, yaklaşık 12 dakika süren keyifli bir yolculuğun ardından misafirlerini 2 bin 365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı zirvesine ulaştırıyor.

Turistler, yolculuk sırasında Phaselis ve Olympos Antik Kenti ile Antalya ve Kemer’in manzarasını da izleme imkanı buluyor.

Olympos Teleferik Halkla ilişkiler Müdürü Fatih Kyuncu , AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarıyıl tatiline özel kampanya düzenlediklerini, gelen misafirlere sucuk ekmek dağıttıklarını söyledi.

Teleferikle zirveye taşıdıkları misafirlerin mutlu ayrılmasını istediklerini ifade eden Koyuncu, “Yarıyıl tatilinde 14 bin misafir ağırladık. Yoğun bir dönem geçirdik. Yerli misafirlerin yanı sıra Güney Koreli turistler de zirveye geldi. 6,5 ton ağırlık taşıma kapasitesine sahip teleferikle zirveye çıkan misafirler, hava güzel olduğunda Alanya’dan Finike’ye kadar manzarayı izleme fırsatı yakalıyor.” diye konuştu.

Koyuncu, bu yıl hedeflerinin 260 bin kişiyi teleferikle zirveye çıkarmak olduğunu kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.