Manavgatlı Pazarcılardan Mehmetçiğe 13 Bin 365 TL Destek

Manavgatlı pazarcılardan Mehmetçiğe 13 bin 365 TL destek

ANTALYA (İHA)- Manavgat Pazarcılar Odası’nın ‘Bu tezgahtaki satışların geliri Mehmetçiğe bağışlanacaktır” adı altında başlattığı satışlardan elde edilen 13 bin 365 TL, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı hesabına yatırıldı.
Manavgat Pazarcılar Odası’nın Zeytin Dalı Harekatı’nda görev alan askerlere yardım sağlamak amacıyla başlattığı kampanyaya pazartesi pazarında tezgah açan esnafların büyük bölümü destek verdi. Manavgat pazartesi pazarında tezgah açan esnaflardan projeye destek verenler tezgahlarına tabela asarak vatandaşı bilgilendirdi.
2 gün süren proje kapsamında toplanan 13 bin 365 TL, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı hesabına yatırıldı. Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, kampanyaya öncülük eden esnaflarla birlikte Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit’i ziyaret ederek banka dekontunu takdim etti.

Afrin Operasyonu’nun toplumun her kesiminden destek gördüğünü belirten Manavgat Kaymakamı Yiğit, “Harekatın başlamasından bugüne çok sayıda vatandaşımız bizleri ziyaret ederek neler yapabilecekleri konusunda görüş belirttiler. Birçok vatandaşımız maddi destekte bulundu. Destekte bulunanların büyük bölümü isimlerinin bilinmesini istemiyor. Devletimiz ve ordumuz her türlü zorluğun altında kalkabilecek güce sahiptir. Bu tür aktiviteler maddi destekten öte manevi bir destek konumundadır. Manavgat Pazarcılar Odamız da böylesine anlamlı bir etkinliğe imza atmıştır. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
Askerlerin terör örgütleriyle Türk ve Suriye halkının huzur ve güveni için mücadele ettiğini belirten Sami Dursun Doğan ise “Bizler de pazarcı esnafı olarak çorbada tuzumuz olsun, bir nebze olsun katkıda bulunalım istedik. Pazarcı arkadaşlarıma ve pazara gelerek alışveriş yapan vatandaşlarımıza göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kaydetti.

21.02.2018 11:10:47

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir