Wanderlust, Kırgızistan’ı turizm için en iyi gelişmekte olan alan olarak adlandırdı

BİŞKEK, 14 Şubat /Kabar/. İngiliz seyahat dergisi Wanderlust 2018 yılında seyahat etmek için en iyi ülkeleri seçti. İlk sırada Kanada yer aldı. 34Travel’in yazdığı habere göre, “Gelişmekte olan ülkeler” kategorisinde Kırgızistan lider oldu.

Çalışma boyunca, editör kurulu, 2.000’den fazla okuyucuyu sorguladı. Bu incelemelere dayanarak, “Seyahat için en iyi ülkeler”, “En iyi gelişmekte olan yerler”, “Seyahat için en iyi şehirler”, “En iyi havayolu şirketleri” vb. olmak üzere çeşitli üst sıralar derlendi.

Wanderlust’un versiyonuna göre 2018’de seyahat etmek için en iyi ülkeler şu şekildedir:

İlk etapta Kanada oldu, okuyucuların % 95.8’i oylarını Kanada’ya verdi.

İkinci sırada Yeni Zelanda, % 95.64 olarak yer aldı

3: Peru, % 95.44

4: Namibya -% 95.32

5: Japonya, % 93.33

6: Vietnam, % 92

7: Rusya, % 91.63

8: Kosta Rika , 91%

9: Kamboçya, % 90.29

10: İtalya, 89.53%

İngiliz dergisinin yorumunda, “Kanada’nın panoramik dağ manzarası, buz gibi vahşi doğalar ve kozmopolit şehirler, Kanada’yı hala üst üste üç yıl tutan Yeni Zelanda’ndan daha iyi bir yer olduğuna ikna etmek için yeterli bir argüman olarak kanıtladı.” ifadesi kullanıldı.

İşte en iyi gelişen alanların listesi:

İlk sırada Kırgızistan yer alıyor, derginin okurlarının % 97.33’ü Kırgızistan için oy verdi.

Ondan sonra % 97 oyla İran.

Daha sonra, Gürcistan, % 93.33

Grönland, % 92.5

Ve okuyucuların % 92 oyuyla ilk beşinci sırada Karadağ var.

2018 yılında seyahat eden ilk on şehir arasında Kyoto, Venedik, Seville, Budapeşte, Dubrovnik, Moskova, Boston, Sidney, Luang Prabang ve Vancouver yer alıyor.

Kırgızistan’ın bu adayda zaferi üzerine yapılan açıklamada, bu ülkede, eski tüccarların karavanlarıyla birlikte ipek, baharat ve değerli taşlarla dolu olan eski İpek Yolu’nun yankılarını hala görebileceği söyleniyor.

Wanderlust’ta, “Öyle görünüyor ki, Kırgızistan giderek bu efsanevi güzergaha karşılama kapısı haline geliyor, özellikle de eski rotanın üç yolu bu ülkenin dağlarından ve otlaklarından geçti.” ifadesi yer aldı.

 

 

(Wanderlust)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir