Yeni Hyundai Le Fil Rouge Konsept Modelinin Tanıtımı Yapıldı

Güney Koreli otomotiv devi Hyundai Yeni Hyundai Le Fil Rouge konsept modelinin tanıtımını 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yaptı.

Dünya genelinde otomobilseverler tarafından en sıkı takip edilen ve en prestijli otomobil fuarlarından bir tanesi olan Cenevre Otomobil Fuarı 2018 bu yıl 88. kez organize ediliyor. Otomotiv devlerinin birbiri ardına yeni modellerini, konsept modellerini ve yeni nesil teknolojilerini tanıttığı bu fuarda tanıtımını yaptığı modellerle bir başka ön plana çıkan marka da Hyundai oldu. Hyundai, markanın yakın gelecekteki modellerinde kullanılacak teknolojilere ve tasarım diline dair ipuçları veren yeni konsept modeli Le Fil Rouge’ın örtüsünü kaldırdı. Bu konsept modelin tasarımının oldukça dikkat çekici olduğunu ve markanın gelecekte bu tasarım dilini bazı modellerinde kullanması halinde oldukça beğenileceğini söyleyebiliriz.

Spor ve lüks görünümün bir araya geldiği bu konsept model hem tasarımı hem de yeni nesil teknolojileri ile fütüristik bir sedan modeli olarak ön plana çıkıyor. İddialara göre Hyundai, bu konsept modelindeki tasarımını ilk kez Yeni Genesis modelinde kullanacak. Konsept modeldeki tasarım dilinin ilk olarak hangi Hyundai modelinde uygulanacağını bakılmaksızın ilk uygulanan modelin marka tarihinin en şık modeli olarak kayıtlara geçme potansiyeli olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Yeni Hyundai Le Fil Rouge konsept modelinin iç mekanında ise bizleri yeni nesil teknolojiler bekliyor. Kabinde dijital gösterge panelinin yatay olarak konumlandırılması dikkatlerden kaçmıyor. Öte yandan Güney Koreli marka arka koltuklarda seyahat eden yolcular için daha eğlenceli yolculuk deneyimleri oluşturmak adına bilgi-eğlence ekranlarına yer verdi. Aracın iç mekanında dikkat çeken bir başka detayın ise sıfıra yakın düğmeye yer verilmesi olduğunu söyleyebiliriz. Bu detay da aracın iç mekanının sade ve ferah havasına katkıda bulunuyor.

Bilindiği üzere yeni nesil konsept modellerde genellikle otonom sürüş teknolojilerine de yer veriliyor. Birçok açıdan harika olan Yeni Hyundai Le Fil Rouge konsept modelinin bu konuda eksikliği olduğunu söyleyebiliriz. Nitekim kapıları ters açılan bu konsept modelde tanıtımın yapılması ile birlikte otonom sürüş teknolojilerine yer verilmediği belli oldu.

(YAF)

One thought on “Yeni Hyundai Le Fil Rouge Konsept Modelinin Tanıtımı Yapıldı

  • 15 Mart 2018 tarihinde, saat 17:10
    Permalink

    Aynı teslaya benzetmişler bu araç firmaları hep birbirine özeniyor

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir