PUBG, PC’de 8 Ayda 712 Milyon Dolar Kazandı!

 

PlayerUnknown’s Battlegrounds, 2017’nin Mart ayında Erken Erişim olarak Steam’e çıktığından bugüne kadar devasa bir popülariteye sahip. Oyunun eş zamanlı oynama sayıları 3 milyona dayanmış durumda  ve Steam’de açık ara bir numara. Hatta öyle bir seviyedeki oyunun test sunucuları bile en çok oynananlar listesinde. Durum böyle olunca oyunun gelirleri de oldukça yüksek oluyor.

Analiz firması SuperData, içinde mobil, free-to-play oyunların da olduğu 2017 raporunu yayınladı. PC oyunları için hazırlanan raporda en dikkat çeken istatistik tahmin edebileceğiniz gibi PUBG’deydi. 30 milyon civarı bir satış yakalayan oyunun şirkete geliri rapora göre 712 milyon dolar olmuş. Bu öyle bir gelir ki, oyunun en yakın rakibi Overwatch’tan 332 milyon dolar daha fazla bir miktar. Yani neredeyse ikiye katlamış diyebiliriz. Listenin üçüncü sırasındaysa Counter Strike: Global Offensive 341 milyon dolarlık geliriyle yer alıyor.

PUBG, aynı zamanda tüm bilgisayar platformunun gelirinin %12’sini oluşturuyor. Listenin benim gibi senaryo odaklı oyunları seven oyuncuları mutlu edecek bir oyunu da var. Divinity: Original Sin 2, 85 milyon dolarlık geliriyle dokuzuncu sırada yer almış. Divinity, aynı zamanda listede multiplayer olmayan tek oyun konumunda.

Listede göze çarpan bir diğer oyun ise GTA Online oldu. Çıktığı ilk üç günde 1 milyar doları cebe indiren Rockstar, GTA’dan hala istikrarlı olarak kazanmaya devam ediyor. Sadece PC’de GTA Online, Rockstar’a 118 milyon dolar kazandırmış durumda. Destiny 2 de sadece PC’de 218 milyon dolar gelir elde etmiş durumda.

Ek yazı: Bu arada beyler bayanlar Pupg discord  grubumuza hepiniz davetlisiniz eğlenceli vakitler geçiriyoruz oyun oynamak için arkadaş bulamıyorsanız veya eksik birisi varsa grubumuzda bulabilirsiniz iyi oyunlar pupg ailesi!

Discord Link: https://discord.gg/DPAhfA4

 

(kaynak:oyungezer.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir