Bedelli Askerlik ne zaman kaç yaşına çıkacak! 2018 Bedelli Askerlik şartları son dakika…

Türkiye’de son zamanlarda en çok konuşulan konuların başında gelen bedelli askerlik ile ilgili açıklamalar peş peşe geliyor. Peki bedelli askerlik ne zaman çıkacak, yaş sınırı ne olacak? Bedelli askerlik ücreti ne kadar olacak? İşte yüz binlerce kişinin merakla beklediği bedelli askerlikle ilgili tüm son dakika gelişmeleri bu haberimizde.

2018 Bedelli askerlik son dakika, 2018 bedelli askerlik şartları,bedelli askerlik ne kadar 2018,bedelli askerlik yaşı 2018, bedelli askerlik yaş sınırı gibi tüm aradığınız soruların cevaplarına bu haberimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Başbakan Yıldırım’dan bedelli askerlik açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, bedelli askerlik ile ilgili, “Meclis açıldığında bu konu ele alınacak” dedi.

Başbakan Yıldırım, Çankaya Köşkünde başbakanlık muhabirleri ile bir araya geldi. Bedelli askerlikle ilgili açıklamada bulunan Yıldırım, “O konuyla ilgili verilmiş bir karar yok. Benim düşüncem çok daha radikal, bunun geçici bir düzenleme olmaması gerektiğini düşünüyorum. O konuda bir çalışma yapılıyor. Çalışmalar yapılacak ve bir rapor ortaya çıkacak. O rapora göre biz de hareket edeceğiz. Zaten bizim profesyonel askerliğe geçiş başladı. Terörle mücadeledeki operasyonlara silah altına alınan askerler götürülmüyor.

Buradaki esas olan yığılmanın gelecek yıllara artarak devam etmemesini sağlayacak bir çalışma. Sıradan bir bedelli çıkartmak derdimize derman olmayacak. Askere alınmama işi onların kabahati değil. Bizim buna çözüm üretmek gibi bir sorumluluğumuz var. Meclis açıldığında bu konu ele alınacak. Meclis tatilinden sonraki dönemde ele alınacak konulardan bir tanesi” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bedelli askerlik açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bedelli askerlikle ilgili, “Bedelliyle alakalı olarak 24’ünden sonra masamın üzerinde olan çalışmalarımdan bir tanesi de odur. Ama ben Bay Kemal gibi palavra atamam. Genelkurmay Başkanımı çağıracağım, Milli Savunma Bakanımı çağıracağım ve nihai kararı vereceğim” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir