Melek Mosso Alanya’ya geliyor.Peki kim bu ?

Ünlü sanatçıların şarkılarına yaptığı cover düzenlemeler ile son yılların en popüler isimlerinden olmayı başaran Melek Mosso, 23 Kasım’da Illusion Event Hall sahnesinden Alanyalı hayranlarına seslenecek ..

Peki kim bu Melek Mosso derseniz ;

Melek Mosso, 11 Kasım 1988 tarihinde Kayseri’de dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Adnan Menderes Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünde tamamlayan Melek Mosso’nun asıl soyismi ise ‘Davarcı’dır. Melek Mosso ismi ise İtalyanca bir müzik terimi olan ve ‘gittikçe hızlanarak’ anlamına gelen ‘Mosso’ kelimesinden gelmektedir.

Melek Mosso, 9 yaşında bağlama çalmaya başlayarak müziğe başlamıştır. Güzel Sanatlar Lisesi’nde öğrenimine devam eden Melek Mosso yan flütle şarkı söylemeye devam ediyor. 

Bir firmanın düzenlediği şarkı yarışmasında jüri özel ödülünü kazanmayı başardı ve Akustikhane stüdyolarında kayıt şansını elde etti. Akabinde Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu ‘O Ses Türkiye’ yarışmasına katıldı. 

2018 yılında kendisine ait Youtube kanalında Yıldız Tilbe’ye ait ‘Vursalar Ölemem’ şarkısını coverladı ve bu parça yaklaşık 15 milyon kez dinlendi. 

Fenomen dizi Çukur’un dizi müziği “Hiç Işık Yok” şarkısıyla da dikkatleri üzerine çeken Melek Mosso, şarkıları yorumlama şekli, farklı tarzı ve ses tonuyla dikkat çekiyor. 

Ünlü video paylaşım sitesi YouTube’a ünlü sanatçıların şarkılarını seslendirdiği cover düzenlemelerini yükleyerek kısa sürede büyük bir üne kavuşan genç sanatçı Melek MossoAlanyalı hayranları ile ilk kez Illusion’da bir araya gelecek. Bugüne kadar söylediği tüm şarkıları konserinde seslendirecek olan Melek Mosso, “23 Kasım’da Alanya’dayım. Tüm sevenlerimi Illusion Event Hall’e bekliyorum” dedi. 

Son klibi ise ;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir