Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kastamonu’da önemli açıklamalar

(Last Updated On: 24 Şubat 2022)

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye üzerindeki hesapları dün ne ise unutmayın bugün de aynı” dedi.

İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından satır başları

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye üzerindeki hesapları dün ne ise unutmayın bugün de aynı” dedi.

Kastamonu Kuzeykent miting alanında halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Mehmet Akif 1920 yılında verdiği vaazında o güne kadar ki kayıplarını saydığında Allah korusun biz böyle bir akıbete mahkum olursak, başımızı sokacak bir yer bulamayız diyordu. Akif sanki bugünleri de tarif ediyordu. Türkiye üzerinde ki hesaplar dün neyse bugün de aynıdır. Türk aynı Türktür, hasımları aynıdır. Biz her fırsatta Rabiamızı haykırıyoruz. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyoruz. Bunlardan en küçük bir taviz verdiğimizde bizi yerle yeksan etmek için ellerini ovuşturanların bayram ettiğini biliyoruz” dedi.

“Türkiye sürekli ileriye gitmeye mecburdur”

Türkiye’nin sürekli ileriye gitmek mecburiyetinde olduğunu söyleyen Erdoğan, “Güçlü olmak için bir olacağız, iri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Birbirimizi Allah için seveceğiz, menfaat için, makam, para pul için değil bu şekilde bu yolda yürüyeceğiz. AK Parti bunun için vardır. AK Parti Türkiye’nin alıcılarını kendi tarihine, kendi medeniyetine ayarladığı için saldırı altındadır. Gönül dünyamızı sonuna kadar açarak, ülkemizin tüm imkanlarını harekete geçirerek Türkiye şemsiyesini büyüttük. Hem kendi vatandaşlarımız için hem dostlarımız, mazlumları içerisine alacak hale getirdik. Halka tepeden bakanların aksine demokrasimizi ileriye taşıdık. Gurur, kibir olmayacak dedik. Çünkü gurur da kibir de Allah’a aittir” diye konuştu.

“Devletimizi ayağa kaldırdığımız için bize düşman oldular”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomiye güçlendirdiklerini ifade ederek, “Her alanda potansiyelimize güvenerek attığımız adımlar ile ekonomimizi güçlendirdik. Oyunları bozara, karanlık planları bozarak geleceğimizi aydınlattık. Bize bunun için düşman oldular. İnsanlarımıza güven aşıladığımız, devletimizi ayağa kaldırdığımız için bize düşman oldular. Zalimlere sessiz kalmadığımız, diline, dinine, rengine bakmadan mazluma sahip çıktığımız için bize düşman oldular. Türkiye’yi eskilerin deyimiyile fetret devrinden, faslı hazandan çıkardığımız için bize düşman oldular.

Medeniyetimiz, tarihimize sahip çıkarak asırlardır bize dayanan kalıpları yıkarak çıktığımız için bize düşman oldular. Esir alanlara eyvallah etmeyip kendi hedeflerimize yöneldiğimiz için bize kinlendiler. Bundan asla ve asla pişman değiliz. Tam tersine maruz kaldığımız bu düşmanlıkları beraat belgemiz olarak görüyorum. AK Parti ve bana bu tür gerekçeler ile saldıranların hedefi Türkiyedir. Beka mücadelesi olarak görüyorum bu mücadeleyi. 2023 hedeflerimize sıkı sıkıya sahip çıkıyoruz” şeklinde konuştu.  

“Türkiye’yi istedikleri gibi eğip bükemediler”

Türkiye’yi istedikleri gibi eğip bükemediklerini belirten Erdoğan, “Vesayeti kırdık, karşımıza ihanet çetelerini çıkardılar, içeride teröristlerin başını ezdik. Kur faiz saldırılarıyla insanımızı bunalttılar. İnsan ve milletimizi hiç rahat bırakmadılar. Onlar bizi sıkıştırdıkça biz milletçe daha kenetlendik, devlet olarak daha güçlendik, hedeflerimize ulaşma kararlılığımız perçinledik. Verdiğimiz mücadelenin ehemmiyetinin çok çok farkındayız. Yaptığımız için günlük siyasete kurban edilemeyecek kadar önemli olduğunun farkındayız. Türkiye’yi istedikleri gibi eğip, bükemediler. Kurla, faizle olmuyor bu defa ülkemizi soğan, patates, biber, patlıcan, salatalık, sivri biber üzerinden ters köşe yapmaya çalışıyorlar. Aldığımız tedbirlerle bu hamleyi de boşa çıkardık. Artık çadırlar kuruldu bunlarla beraber adeta tanzim satış yerleri gibi satış yerlerini kurduk. Fiyatlar yarı indi daha da inecek. Diğer ürünlerini de satacağız oralarda, temizlik ürünlerinden tutunuz marketlerde ne varsa onların bir kısmını buralarda satacağız. Bunlar terör estirdiler terör. Dolayısıyla gıda da terör estirenlere gereken dersi verdik veriyoruz. Bundan sonrasında ne var bakalım hep birlikte göreceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar biz bu yoldan dönmeyeceğiz” diye konuştu.

Erdoğan, ekonomide yaşanan dalgalanma ve sıkıntıları görmezden gelmediklerini belirterek, “Milletimizin ekonomide ki dalgalanmada ki sıkıntıları görmezden gelmiyoruz. Ticaret erbabımızın, çiftçimizin, emeklilerimiz milletimizin her bir ferdinin dert ve taleplerini biliyoruz. Bunların çözümü için vergiden ücretlere kadar her alanda teşviki planlıyor ve uyguluyoruz. Asgari ücrete yaptığımız yüzde 26’lık artış bunun ifadesidir. Üretim ve istihdam teşviklerinin kapsamlarının geliştirilerek devam etmesi bunun ifadesidir. İhracattaki artış 36 milyar dolardan aldık, 768 milyar dolara çıktı. Emeklerimizin karşılığının yavaş yavaş alındığına bunlar işaret ediliyor” dedi.

“IMF bizden borç istiyor”

IMF’yı borcumuz olmadığını belirten Erdoğan, “CHP, IMF ile ilk anlaşmayı yapandır. 23,5 milyar dolar borçla biz IMF’in alacağını kucağımızda bulduk 2013 mayısında sıfırladık. IMF’e borcumuz şuanda yok. Bizden borç istiyorlar şimdi. Biz emin adımlar ile bu yolda yürüyoruz. Bu can bu tende oldukça biz bunlara esir olmayacağız. Terör örgütlerinin saldırılarının da, faizin, kurun yükünü milletimiz çekti. Biz yükü milletimizin üzerinden alma gayretinde olduk.

17 yıl önce mi daha iyi bir yerdeydik yoksa bugün mü daha iyi bir yerdeyiz. Kastamonu adeta çağ atlıyor çağ, nereden nereye geldik. Daha da ileriye gideceğiz, daha da güzel şeyler olacak. Adaletten, ulaşıma, spordan sanata kadar her alanda milletimize geçmişte göremediği şeyleri önüne getirdik. Askerimiz, polisimizle sahada teröristlere nefes aldırmazken 15 temmuzda ülkemizin istiklaline, istikbaline milletimizle birlikte sahip çıktık. Ekmeğimizi büyütmek için gece gündüz çalıştık. Hedeflerimize ulaşmaya az kaldı. Baharla birlikte inşallah sadece havalarda değil yüreklerde de bir ferahlık sevinç iklimine kavuşacağız. 31 mart bu kutlu yürüyüşte önemli bir dönüm noktasıdır” dedi.  

“Kastamonu’ya son 16 yılda 15 katrilyon yatırım”

Kastamonu’ya son 16 yılda 15 katrilyon yatırım yaptıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz Türkiye’yi 81 vilayetinin tamamıyla büyüttük, güçlendirdik. Bu kapsamda Kastamonu’ya son 16 yılda 15 katrilyon yatırım yaptık. Eğitimde 971 adet yeni derslik inşa ettik. Bugün 29 bin öğrencisi olan üniversitemizi bu şehre biz kazandırdık. Bir üniversite varsa burada bugün AK Parti sayesinde vardır. Ve dikkat edin öğrenci sayısı 29 bin. Yüksek öğrenim öğrencileri için yurt binaları inşa ettik. 2 yıl içerisinde merkez, Taşköprü, Çatalzeytin ve Tosya’ya 5 bin 770 kişi kapasiteli 5 adet yükseköğrenim yurt binası daha yapıyoruz. Şehrimizi spor salonları, futbol sahaları ile donattık. Bir gençlik merkezi inşa ediyoruz şimdi de. 3 bin 556 konut projesini TOKİ vasıtasıyla hayata geçirdik. İsmail Bey Külliyesi, Yakup Ağa Külliyesi, Mehmet Akif Ersoy’un vaaz verdiği yer gibi 107 adet yerimizi restore ettik. Turizmin Kastamonu için ciddi bir kazanç kapısı olmasını hedefliyoruz. Dağları, ormanları, kanyonları, milli parkları, şelaleleri, koyları ve diğer tüm güzellikleri ile Kastamonu’ya hep birlikte sahip çıkacağız” dedi.

“47 kilometre bölünmüş yolu 329 kilometreye çıkardık”

Erdoğan, millet bahçeleri ve millet kıraathanelerinin bu seçimde önemli olduğunu belirterek, “Bu projeleri Bay Kemal anlamıyor, CHP diyor ki bunlar kumarhane açacak diyor. Dervişin fikri neyse, zikri de odur. Bunlar derviş falan değil tabi, dervişe de hakaret etmemek lazım. Millet bahçesine hep birlikte gideceğiz millet bahçesinde yatıp yuvarlanacağız ve oralarda dinlenme fırsatını yakalayacağız. Devlet bunun için var, bu adımları atıyoruz. Bugüne kadar bu adımlar atılmadı, AK Parti yatıyor kalkıyor bunları düşünüyor. Milletimiz daha huzurlu olsun diye neler yapalım diyoruz. 980 milyon lira tutarında kaynak aktararak ihtiyacı olanlara destek olduk Kastamonu’da. 12’si hastane olmak üzere 25 sağlık tesisini Kastamonu’ya kazandırdık. Fizik tedavi ve Rehabilitasyon merkezi 250 yataklı hastane kazandırdık. Kastamonu’ya 2002 yılına kadar 47 kilometre bölünmüş yol yapılmışken biz bunu 329 kilometreye çıkardık. 15 Temmuz İstiklal Tüneli ve bağlantı yollarını biz hizmete sunduk” diye konuştu.

“31 Mart’ta sandıklara sahip çıkacağız”

Orta Karadeniz ile İç Anadolu’yu Ilgaz tüneliyle birbirine bağladıklarını ifade eden Erdoğan, “ Orta Karadeniz’i İç Anadolu’ya oradan da Türkiye’nin 4 bir yanına bağlayan bu tünel sayesinde Ilgaz Dağı konforlu bir yolculukla aşılabiliyor. 7 katrilyon değerinde olan 8 yol projemiz bulunuyor Kastamonu için. Kastamonu-Samsun, Karabük, İhsangazi yolları 2021 yılında tamamlanıyor. Kastamonu havalimanımıza yıllık 1,5 milyon yolcu kapasiteli yeni terminal binasını yaptık. 5 baraj inşa ettik Kastamonu’da, 11 baraj ve 1 gölet daha inşa ediyoruz şuanda. Belli bir zaman içerisinde bugüne kadar bu yatırımları gerçekleştiren AK Parti iktidarı diğerlerini de gerçekleştirecek.

Kastamonu’nun uzun vade içme suyu problemini gidermek için Kırık Barajını inşa ediyoruz. Kastamonulu çiftçi kardeşlerimize toplam 781 milyon lira tutarında tarımsal destek verdik. 21 bin Kastamonulu iş sahibine 436 milyon tutarında teşvik desteği sağladık. 5 bin kişilik istihdam kapasitesine sahip yeni bir sanayi sitesiyle ilgili çalışmalarda sona yaklaştık. Kastamonu’yu her alanda daha ileriye götürmek için sizlerle birlikte daha çok çalışacak daha çok projeyi hayata geçireceğiz. 31 Mart bunun için çok önemli, sandıklara sahip çıkacağız. Millet ve devlet olarak bu coğrafyada bin yılda kesintisiz bir mücadele verdik. Yakın dönemde Türkiye’nin önüne her dönem farklı bir set koyarak gelişmemizi engellemeye çalıştılar” şeklinde konuştu.

KAYNAK:İHA

Alanya Power

Haber ve Bilgi kaynağınız ..

Sizin Yorumunuz nedir?

Bu site deneyimlerinizi kişiselleştirmek ve size daha iyi hizmet sunabilmek amacıyla çerez(cookie) kullanmaktadır. KVKK ve GDPR uyarınca  Gizlilik Politikamıza bakabilirsiniz. Çerez ayarlarınızı değiştirebilir veya normal haliyle kabul edebilirsiniz. View more
Cookies settings
Kabul
Gizlilik ve Çerez Politikamız
Privacy & Cookies policy
Cookie nameActive

Çerez (Cookie) kullanımına ilişkin

Çerezler (Cookie) internet sitemizi ziyaret ettiğinizde veya mobil uygulamamızı kullanmanız halinde internet tarayıcınız tarafından yüklenen ve bilgisayar veya mobil uygulama kullandığınız cep telefonu, tablet (vb.) içinde tanımlama dosyalarıdır. Tarafınıza daha iyi hizmet sunabilmek için iş bu Kişisel Verilerinizi kullanma koşullarına bağlı kalarak sitemizde gezinme bilgilerinizi saklamakta; 3. Kişilerle paylaşabilmekteyiz. Kalıcı çerez ve geçici çerez olmak üzere iki tür çerez bulunmaktadır.
  • Kalıcı çerez, internet sitemizi ziyaret ettiğinizde oluşturulur ve geçerlilik süresi bitene kadar saklı kalmaya devam eder.
  • Geçici çerez, internet sitemizi ziyaret ettiğiniz esnada oluşturulur ve internet sitemizde geçirdiğiniz süre boyunca aktif kalır daha sonra erer.

Çerezlerin bilgisayarınızda saklanmasını istemiyorsanız tarayıcınızın ayarlar kısmından çerez kullanım tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Çerez yönetim ayarları tarayıcıdan tarayıcıya farklılık göstermekte ve modern tarayıcıların yardım menüleri altında çerezlere ilişkin detaylı bilgiler yer almaktadır.Gizlilik ve Kişisel Verilen Korunması Kanunu Kapsamında yürüttüğümüz Gizlilik Politikamız ile ayrıntılı bilgilendirmeye buradan ulaşabilirsiniz.

Save settings
Cookies settings